2009. július 30., csütörtök

Tesó kódex 48. törvény

4 megjegyzés

Egy tesó soha nem hozza nyilvánosságra, hogy hány csajt döntött meg.


Folyománya: Egy tesó azt sem hozza soha nyilvánosságra, hogy egy másik tesó hány csajt döntött meg.

Mikor egy csaj találkozik egy tesóval, három dolgot akar megtudni:

  1. Mennyit keres.

  2. Magasabb-e mint ő maga.

  3. Hány csajt döntött meg.


Az első kettőre nyilván rá fog jönni, de egy tesó soha nem válaszol a harmadik kérdésre. Amennyiben a tesó kényszerítve érzi magát a válaszadásra (például nem lehet szó szexről amíg számot nem ad) kiszámolhat egy elfogadhatónak tűnő számot a következő formula segítségével.

HÁNY CSAJ MEGDÖNTÉSÉRŐL SZÁMOLHAT BE NYUGODT SZÍVVEL EGY TESÓ?



n = (a/10+s)0+5


n = a csajok száma

a = a tesó kora

s = az érdeklődő csaj ribiségi faktora (1=apáca, 10=exapáca)

Share/Bookmark

2009. július 29., szerda

Tesó kódex 47. törvény

0 megjegyzés

Egy tesó soha nem visel rózsaszínt.


Még Európában sem.


Share/Bookmark

2009. július 28., kedd

Tesó kódex 46. törvény

5 megjegyzés

Ha egy tesó egy olyan férfi mellett ül a repülőn, aki be van szorulva a középső ülésre, átadja neki a közös karfájuk használatát, kivéve, ha az illető:




  • leveszi a cipőjét




  • horkol




  • egynél többször kéri meg a tesót, hogy engedje ki a WC-re




  • magához veszi a fejhalgatót, miután bejelentették, hogy a vetített film a "27 idegen igen" lesz (lásd 35-ös törvény).




Share/Bookmark

Macskaveszedelem

0 megjegyzés
Pár napja második kedvenc rajzolt macskám legújabb kalandja kikerült a netre. Ha valaki még nem ismerné Simon's cat-ről van szó, egy Simon nevű brit pasas rajzolja és valami hihetetlenül ügyesen megragadja a macskák humoros oldalát. Nézzétek csak meg ezt a videót. Macskásoknak kötelező, aki meg nem macskás az röhöghet, hogy miért akarna bárki is egy ilyen állatot :)

Share/Bookmark

2009. július 27., hétfő

Tesó kódex 45. törvény

0 megjegyzés

Egy tesó soha nem visel farmert sztriptízbárban.


MIÉRT NEM VISEL EGY TESÓ FARMERT SZTRIPTÍZBÁRBAN?

  1. A szövetnadrágok zsebei rugalmasabbak és ezáltal nagyobb köteg pénzt lehet bennük hordani.

  2. A farmeranyag elüt a klubok leopárd, zebra és egyéb afrikai állat mintázatától.

  3. Egy szó, két szótag, három óra a sürgősségin: zipzár.

  4. Ez egy olyan előadás, ami tiszteletet érdemel. Ezek az erotikus táncosok magukat nem kímélve gyakorolják ezt az igazán kimerítő előadóművészetet. Ugye a balettba sem kezeslábasban mész?*

  5. A szövet nem dörzsöli ki a fenekedet.


*Beugratós kérdés: egy tesó nem néz balettot.


Share/Bookmark

2009. július 26., vasárnap

Harry Potter és a félvér herceg

16 megjegyzés
Napjaink, vagy talán a minden idők legsikeresebb könyvadaptáció sorozatának legújabb része végre elérkezett. Ideje volt már, hisz az eredeti tervek szerint tavaly ősszel lett volna a bemutató, csak azt szépen áttették idén nyárra. Ezek után a nagy kérdés, hogy megérte-e várni rá ennyit.

HP_HalfBloodPrince_Poster010

Az én válaszom egyértelmű igen, kiegészítve azzal, hogy ha most rögtön a film után leadták volna az utolsó könyvből készülő két epizódot is, én végigültem volna a moziban azt a maradék négy-öt órácskát. Persze akadtak a filmben hibák is, de olyan igazán komolyat nem tudnék említeni. Spoilerezni kivételesen nem fogok, amikre utalást teszek azok vagy már az eddigiek alapján ismert tények, vagy olyasmik, amiknek megismerése nem rontja a filmélményt, annyira általánosak, vagy előre láthatóak voltak. Szinte röpül az idő a film közben és a Harry Potter világ teljesen magába szippantja az embert. Amiatt azért persze sajnálkoznom kell, hogy mint az első kettőt leszámítva minden részben, ebben is sokmindent átírtak a könyvhöz képest. Akadt amit kivettek, akadt amit beleraktak, (utóbbiak közt egy olyan jelenet is van, aminek ha később nem lesz jelentősége, akkor nem értem miért volt rá szükség) de becsületükre legyen mondva ezt úgy tették, hogy lényegi változásokat nem tettek, tehát a hangulat és a fővonal maradt. A kevés valóban jogos kritika egyik okozója is lehet ez, ugyanis akad egy-két dolog amit az előző részben úgy ahogy van kihagytak (pl Ron és Ginny kvidics csapatba kerülését) itt viszont a könyv történetvonalát követve haladnak tovább, feltételezve, hogy a nézők mindazokkal már tisztában vannak. Nekem ez pl. csak apróbb bosszúság, de olyannak aki nem ismeri a könyvet, zavaró lehet. Nem komoly dolgokról van itt persze szó, de azért nem nem lehet szó nélkül elmenni mellette. Egy másik dolog, hogy Harry és Ginny szerelmét kicsit elkenték, legalábbis szerintem. Egyszerűen azt a szálat nem dolgozták ki megfelelően. Olvastam kritikát, hogy Tuti gimi-t csináltak a filmből, de az baromság, ennyi érzelgősségre szükség volt egy olyan környezetben ami tele van hormonjaikkal harcoló tinikkel.

Abszolút pozitív, hogy került humor is a filmbe, persze nem annyi, hogy vígjáték legyen belőle, de ahhoz épp elég , hogy az ember derüljön egyet a megfelelő pillanatban. Ezzel együtt is, a jelenlegi Harry Potter lényegesen sötétebb, komorabb, mint az első részekben volt. A filmet összességében baljós hangulat lengi körül, ez már nem egy könnyed esti mese alsósoknak. Igazán tetszik az is, hogy mennyi apróbb elrejtett utalás van a majdani végkifejletre. Ezek természetesen olyasmik, amiket az ember csak akkor vesz észre, ha már tudja mi lesz az, de éppen ez bennük a jó. Amit kicsit furcsálltam, különösen, hogy egy ilyen nagy költségvetésű hollywood-i filmről van szó, hogy a könyvvégi óriási harc úgy ahogy van elmaradt. Dramaturgiailag mondjuk nem hiányzik, de igazán látványos lehetett volna. A kimaradásnak persze megvan az oka, de az valószínűleg olyasmi, amit a könyvet ismerők szerintem sejtenek, a nem ismerőknek meg böszme nagy spoiler lenne, szóval nem írom le.

Hogy a színészekkel is foglalkozzak egy kicsit: igazából nem tudok kiemelni komolyabban senkit, hisz a felnőttek fantasztikusak ahogyan tőlük megszoktuk, a gyerekek meg... szintén olyanok amilyennek megszoktuk őket. Daniel Radcliffe ügyesen hozza Harry szerepét. Igazából semmi pluszt nem tesz hozzá a karakterhez, de nem is vesz belőle el és ez számomra fontosabb. Valószínűleg nem belőle lesz a következő generáció Johnny Depp-je, de meggyőzően alakítja a karaktert akivel már szinte egyé nőtt. Rupert Grint esetében kicsit tovább mennék, szerintem ő nem egyszerűen meggyőző, hanem képes kicsit magából is beleadni a karakterbe, ami nagyon jó. Ha valakiből a széria lezárásával is színész lesz, akkor az szerintem ő. Ennek ellentétje sajnos Emma Watson akiből valami rémesen rossz színésznő lett. Szerintem az egyetlen oka, hogy nem tették még ki a produkcióból az, hogy nem találtak olyat aki eléggé hasonlít rá. Egyszerűen rettenetes alakítást nyújt. Ha sír azt még csak-csak el lehet hinni neki, de azon kívül egy őszintének tűnő mozdulata sincs. Tom Felton parádézik Draco Malfoy szerepében, de ő helyzeti előnyben van, hisz a belső harcokkal szabdalt negatív karakter igen nagy teret enged a játékának, becsületére legyen mondva, meg is tölti azt. A többiek hoznak egy jó átlagot, ami nem rí ki semmilyen irányban és ez elég is.

Sajnos az idő szűke miatt néhány nem központi karakter szinte csak percekre látható. Ezt nem igazán tudom a filmnek sem a pozitív, sem a negatív oldalára tenni, hisz lehet, hogy plusz fél óra sokaknak túlzás lett volna, de én el bírtam volna viselni, ha kicsit többet látjuk Lupin-t, Tonks-ot, Neville-t, Luna-t, az ikreket vagy akár a tanári kar tagjait.

Ez egy nagyszerűen összerakott két és fél óra amelynek minden perce kiváló szórakozást nyújt. Az akciók látványosak, a baljós jelenetek elég baljósak, aki pedig az érzelmes részekre bukik, az is megkapja amit vár. Odáig azért nem merészkednék, hogy ez volt az eddigi legjobb Potter film, de mindenképp a legjobbak közé tartozik, amely minden rajongó számára kötelező. A kérdés már csak az, hogy MIKOR LÁTHATJUK MÁR A KÖVETKEZŐ RÉSZT?!?!
Share/Bookmark

2009. július 25., szombat

Tesó kódex 44. törvény

0 megjegyzés

Egy tesó soha nem ajánlja fel egy másik tesónak, hogy bekeni napolajjal.


Kivétel: Ha az említett tesók az Egyenlítő 7 fokos közelében vannak.
Share/Bookmark